قانون

اگر هر چیزی قانون داشته باشی٬خیلی راحت می‌تونی بفهمی کجای کاری. (خودم)

یکی از خصوصیات من در زندگی و روابطم با اطرافیان اینه که خیلی زود با کسی که آشنا شدم، ارتباط برقرار می‌کنم و تا حدودی هم صمیمی می‌شم. سعی می‌کنم با طرف مقابلم راحت باشم و احساسم را واضح بهش نشون می‌دم. مخصوصاً اگر دوستش داشته باشم.

ولی بعد از یه مدت آشنایی و شناخت اولیه (مثلاً یکی ـ دو ماه) سعی می کنم برای مدت کوتاهی (مثلاً یکی ـ دو روز) تمام ارتباطم را با طرف مقابل قطع کنم و فقط نظاره‌گر عکس‌العملهای احتمالی اون باشم.

کار سختیه ولی اغلب نتایج جالبی داره.

خوب شاید خیلی وقتها طبیعی به نظر برسه اگر طرف نگران بشه، تماس بگیره و احوالت را بپرسه. اما گاهی می بینی که .....

در واقع هیچی نمی‌بینی. نه عکس‌العملی، نه واکنشی، نه نگرانی‌ای. هیچ. اصلاً انگار تو وجود نداشتی.

این خیلی دور از انتظار نیست که وقتی واسه کسی می‌میری، برات تب کنه، لازم هم نیست که وقتی تب کردی کسی برات بمیره، فقط کافیه وقتی تب کردی اونم برات تب کنه. در غیر اینصورت .....

در غیر اینصورت ـ به نظر من ـ اسم این رابطه را نمی‌شه دوستی گذاشت. فقط یه جورایی با هم بودن و شاید حتی گاهی وقتها تحمل کردن باشه.

یه نکته خیلی مهم: این را خودم می دونم که بعضی  وقتها نمیشه به همین راحتی در مورد همه تصمیم گرفت و باید همه شرایط را با هم لحاظ کرد.

---------------------------------------------

پ.ن ۱: چهارشنبه گذشته باز هم عروسی بودیم خیلی خوش گذشت و من هیچ گونه سوتی ندادم.

پ.ن ۲: خیلی احساس لذت بخشیه وقتی که از شادی دیگران شاد می‌شی. 

/ 23 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
raha

سلام چه زیبا بود و دلنشین به روزم و منتظر لينکتون کردم

محمود

سلام خسته نباشید شخصیت جالبی دارید و وبلاگی زیبا نداشته بشید من آم یا حق[لبخند

زهره

سلام زهرا خانم . باز اومدم . یه مشکلی یش اومده بود نتونستم بیام . ببخشین . دلم براتون تنگ شده بود خیییییییییلی . خوش حالم که باز اومدم اینجا .

قسطن

بسيار تامل انگيز بود !

نصر

سلام روش جالبيه .ولی من فکر میکنم اگه بجای اینکه با یکبار امتحان در مورد یه دوست نظر بدی این کارو در دو یا سه مرحله انجام بدی خیلی بهتره به این شرط که بعد از هر مرحله به نحوی از علت رفتار دوستت در مرحله قبل اگاه بشی . ضمن اینکه تجربه دبيری!! من بهم ثابت کرده همه رو با یک شیوه ثابت نمیشه امتحان کرد.

زهرا

من فکر کردم با توجه به نکته خیلی مهمی که بهش اشاره کردم کسی دچار این سوء تفاهم نشه که با یک بار امتحان هیچ وقت در مورد چیزی نمیشه نظر داد چه برسه به روابط دوستانه. اما با این حال باز هم تکرار می کنم٬ که همه چیز بسته به شخص و خصوصیات اخلاقی دو طرف داره.

فريبا

امروز چقدر دلم هواتو كرده خواهركم ول كن اين امتحانارو كاكو مهدي راست مي گه مهم دوست داشتنه بي توقع و بي ترس از لطمه خوردن و بي وحشت جل بودن

آرمان آريايی

سلام..داشتن روابط عمومی قوی حسنی هست که هر کسی نداره.. خوشحالم که عروسی بخير گذشت...به اميد فردای روشن برای من٬ تو و تمام مردم دنيا

يه اسمونی(طاهره)

به نام خالق اسمان ها سلام راست ميگی واقعا کيه که دلش نخواد از اين خواب ها ببينه؟ به مونک هم سر بزن منتظرتم

North Star

اوه شما هم در سوتی دادن خبره هستيد ؟